Zyrtare: Blendi Shkëmbi trajner i Ballkanit

Periskopi.com Sporti

Blendi Shkëmbi është trajneri i ri i Ballkanit, transmeton Periskopi. 

Ballkani ka zyrtarizuar ardhjen e Shkëmbit përmes faqes zyrtare në rrjetin social Facebook.

Shkëmbi do ta zëvendësojë Ismet Munishin në detyrën e trajnerit, i cili ditë më parë u shkarkua nga Ballkani.

Klubi i fundit të cilin e kishte drejtuar Shkëmbi është KF Teuta në Shqipëri, ndërsa ky është klubi i dytë në Kosovës, pasi vite më parë ishte trajner i KF Lirisë së Prizrenit.

Më poshtë njoftimi zyrtar:

Mirësevjen Bledi Shkëmbi,
Të dashur tifoz,
Kemi arritur marrëveshjen me trainerin nga Korça z. Bledi Shkëmbi.
Pas shume negociatave me trainer të respektuar, të cilët i kemi kontaktuar dhe të cilët i falenderojmë për shpalosjen e programeve të tyre dhe vullnetin për të bashkëpunuar .
Mirëpo, ai i cili na bindi për një bashkëpunim të ardhshëm tashme është timonieri më i ri FC Ballkani Bledi Shkëmbi.
Shkëmbi ka drejtuar skuadrën KF Teuta (Durrës) dhe Liria FC (Prizren) andaj kjo është sprova e tij e dytë në Superligën e Kosovës.
Na priftë e mbara Bledi Shkëmbi ?
Na priftë e mbara Suharekë ?