Ansu dhe Kubo fotografohen përsëri – 7 vjet që nga koha kur ishin pjesë e Akademisë së Barcelonës

Periskopi.com Sporti

Ansu Fati dhe ylli i Real Madridit, Takefusa Kubo, i huazuar te Mallorca ishin miq – për t’u bërë pastaj pjesë e dy klubeve rivale të përbetuara, Real Madridit dhe Barces.

Dyshja arritën të takohen përsëri që prej kohës kur ishin pjesë e Akademisë së Barcelonës, La Masia.

Në ndeshjen e fundit të Barcelonës kundër Mallorcas ata bën një selfie, që bëri që tifozët të fustrohen për shkak se Ansu ishte në bankën rezervë.

Shihni fotografitë më poshtë. /Periskopi

 Whizkid widemen Ansu Fati and Takefusa Kubo were part of a typically-talented Barcelona kids team in 2013

 Glovely to see you again - as Barcelona's Ansu Fati takes a snap for our times with Mallorca loanee Takefusa Kubo