PSG emocionon ndihmës trajnerin që ishte subjekt i një komenti racor, ja gjesti që bënë për të

Periskopi.com Sporti

Pas skandalit që u krijua në takimin midis PSG-së dhe klubit turk, Basaksahir, ku ndihmës menaxheri Webo ishte subjekt i një komenti racor nga gjyqtari i katër rumun, Sebastian Coltescu, skuadra parisene i ka dhuruar një fanellë të nënshkruar nga të gjithë lojtarët e klubit ndihmës menaxherit, shkruan Periskopi.

Përveç Webos i zëmruar ishte edhe ish- sulmuesi i Chelseat, Demba Ba, i cili i tha: “Ju kurrë nuk thoni ky njëri është i bardhë, po gjithmonë thoni ky njeri është i zi”.

Pastaj, pas fitores 5-1 të PSG, presidenti i klubit Nasser Al-Khelaifi dorëzoi ëebo fanellën e tij. Ajo përmbante nënshkrime nga Neymar dhe Mbappe dhe kishte numrin 9 në pjesën e pasme./Periskopi