Musliu në Kovragë të Istogut: Kënaqësi kur ke mbështetje gjithandej nëpër Kosovë

Periskopi.com Lajme

Kandidatja për deputete nga PDK, Ganimete Musliu sot ka qëndruar në Kovragë të Istogut, ku ka zhvilluar një bashkëbisedim me banorët atje.

Musliu ka shkruar në Facebook se është kënaqësi kur ke mbështetje gjithandej.

Ja postimi i plotë:

Në Kovragë te Istogut, kaluam çaste të këndshme bashkëbisedimi. Është kënaqësi kur ke mbështetje gjithandej nëpër Kosovë, e edhe më shumë kënaqësi kur në zemër të qytetit të bukur – Istogut, ndjehesh si në shtëpinë tënde.

PDK 112

Kadri Veseli 1

Ganimete Musliu 18

Haradinaj: Gruaja, nëna dhe vajza janë faktorë kyç në proceset më të rëndësishme të vendit

Periskopi.com Lajme

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj sot ka zhvilluar një bashkëbisedim me disa gra në Prishtinë.

Ai thotë se gruaja, nëna dhe vajza, janë faktorë kyç në proceset më të rëndësishme të vendit.

‘Me disa zonja të kryeqytetit, në një bashkëbisedim të hapur dhe miqësor, shpalosa zotimet tona për një Kosovë, ku gruaja, nëna dhe vajza, janë faktorë kyç në proceset më të rëndësishme të vendit. Koncepti 100% shtet u garanton grave mundësi të barabarta në punësim dhe edukim, pagë të barabartë për punën e njejtë, lehtësira të vazhdueshme në të bërit biznes dhe subvencionim nga shteti për ndërmarrësi’, ka shkruar Haradinaj në Facebook./PERISKOPI/