Arkiva/ Kur presidenti i FFK-së dhe ish-drejtori i Flamurtarit pozonin në stadiumin e stërmbushur më 1999

Periskopi.com Sporti

Në kohë kur futbolli është prezent në përmasa minimale, gjëja më e mirë që mund të bëjmë është t’u drejtohemi arkivave.

Momente të ndryshme na rikthejnë në kohë kur shikojmë foto apo shkrime të vjetëra, të cilat padyshim se janë të mirëseardhura për fansat e futbollit, shkruan Periskopi.

E nostalgji na ngjallë edhe fotoja e mëposhtme e presidentit aktual të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi me Bashkim Hasanin, ish-drejtor i KF Flamurtarit në vitet e 90-ta.

Fotoja është shkrepur më 14 tetor të vitit 1999 në një ndeshje miqësore mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Në fokus është Ademi dhe Hasani, teksa prapa vërehet stadiumi i stërmbushur me fansa. /Periskopi.com/

Image may contain: 3 people, people standing and crowd