Momente emocionale nga ribashkimi i familjeve në Eritrea (FOTO)

Periskopi.com Lajme

Pas 20 vitesh është ulur aeroplani i linjës ajrore “Ethiopian Airlines” në Eritrea, ku mes lotëve të gëzimit e dhembjes janë përqafuar familjet të cilat ribashkohen pas 20 viteve.

Etiopia dhe Eritrea kanë zhvilluar luftë mes vete, këtë muaj udhëheqësit e të dy vendeve i dhanë fund gjendjes së luftës duke mundësuar hapjen e ambasadave dhe qarkullimin e lirë të qytetarëve të të dy vendeve.