Kjo është shtëpia e ëndrrave e Bastian Schweinsteiger dhe tenistës serbe

Periskopi.com Sporti

Tenistja e famshme serbe Ana Ivaniviç dhe bashkëshorti i saj, Bastian Shvajshtager kanë vendosur së  fundmi të jetojnë në Austri. Çifti i famshëm i sportistëve vendosi që ta rrisi djalin e vetëm, në një qytezë të vogël të quajtur Vastendorf në Alpet e Austrisë.

Deri më tani, ish-ylli i futbollit gjerman dhe tenistja e famshme kanë jetuar në Majorka në Spanjë dhe më pas në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bastian ka përfunduar karrierën e tij dhe ka vendosur t’i dedikohet vetes dhe familjes.

Ana dhe Bastian blen një pronë në Alpet austriake dy vite më parë dhe aty po ndërtojnë një vilë, për të cilën kanë shpenzuar 3.5 milionë euro dhe që do të jetë gati në fund të vitit.

“Do të jemi në shtëpinë e re për Krishtlindje, më 25 dhjetor, një datë që përkon edhe me fillimin e sezonit të skive. Pjesa më e madhe ka përfunduar, tashmë kane mbetur disa gjëra për ta kompletuar nga brenda,”- deklaron çifti.

Vila është e rrethuar nga një mur të lartë, kështu që paparacët dhe kuriozët mund të shohin vetëm pjesën e çatisë dhe një pjesë të oborrit.

Sipas mediave austriake, çdo gjë në shtëpinë e çiftit të sportistëve është luks, në atë ndërtim prej 400 metrave katror, në oborrin e saj ka një pishinë, një fushë futbolli dhe pa dyshim një fushë tenisi.

Forma është e përkohshme ndërsa klasi i përhershëm, Shweinsteiger realizon gol spektakular në MLS (Video)

Periskopi.com Sporti

Bastian Schweinsteiger ka realizuar golin e vetëm për Chicago Fire në disfatën 2-1 nga Real Salt Lake

Ylli gjerman edicionin e kaluar iu bashkua skuadrës së Chicago Fire që bën gara në MLS, transmeton Periskopi.

Chicago u mposht me rezultat 2-1 nga Real Salt Lake, ndërsa Shweinstegier shënoi një gol spektakular nga distanca.

34-vjeçari realizoi golin nga më se 30 metra për të barazuar rezultatin në 1:1.

Në videon e mëposhtme mund ta shihni golin e bukur të realizuar nga ish-ylli i Bayern Munichut. /Periskopi/

Mourinho s’e donte në skuadër, ylli i United marrëveshje me klubin amerikan

Bastian Schweinsteiger sipas të gjitha gjasave do të largohet në afatin kalimtar të janarit.

Periskopi.com Sporti

Ylli gjerman i Manchester United nuk po gjen hapësira në formacionin e parë të trajnerit Jose Mourinho.

Mediat gjermane shkruajnë se ai ka arritur marrëveshje me klubin amerikan, Chicago Fire.

Thuhet se marrëveshja mes palëve është për tre sezone dhe ish-ylli i Bayernit do të përfitojë 6 milionë euro në sezon. /Periskopi.com

Klubi e paguan që ai të largohet

Mesfushori i Manchester United, Bastian Schweinsteiger sipas të gjitha gjasave do të largohet në janar.

Periskopi.com Sporti

Mediat europiane shkruajnë se klubi nga Old Trafford do t’i paguajë atij 11 milionë euro për prishjen e kontratës.

Gjermani ka marrëveshje me Unitedin deri në vitin 2018.

Mirëpo, ai nuk bënë pjesë në planet e trajnerit Jose Mourinho dhe për këtë arsye largimi i tij është i pashmangshëm. /Periskopi.com

Can: Një klub si Manchester United duhet të sillet më mirë me Schweinsteiger

Emre Can është e padrejtë se si po sillet Mourinho me Bastian Schweinsteiger.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori veteran është larguar nga skuadra e parë nga Mourinho në fillim të sezonit dhe i ishte detyruar të stërvitet me skuadrën e rezervave të United nga portugezi.

“Është trishtuese të shohësh sjelljen ndaj Schweinsteigerit. Ai është një person i drejtë dhe një futbollist që punon shumë.”

”Unë e njoh Schweinsteigerin mirë që nga koha ime te Bayerni dhe mund të them se është legjendë. Nuk e di se çfarë ka ndodhur me të te United”, ka përfunduar mesfushori i Liverpoolit. /Periskopi.com

United-Schweinsteiger, ndodh e jashtëzakonshmja

Bastian Schweinsteiger ka pranuar një ofertë prej 10 milionë euro për shkëputjen e kontratës me Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Kontrata e tij skadon në vitin 2018, por skuadra angleze dëshiron ta largojë më parë duke i ofruar 10 milionë euro, por duke shpëtuar edhe disa miliona të tjerë.

Besohet se Schweini do të vazhdoi karrierën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

E tepërt ajo që Mourinho po bën me Schweinsteiger

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka njoftuar se mesfushori Bastian Schweinsteiger nuk do të përfshihet në skuadër, edhe nëse Paul Pogba mungon ndaj Swanseas.

Periskopi.com Sporti

Është raportuar shumë nga mediat angleze se gjermani do të aktivizohej në vend të francezit, i cili pësoi një dëmtim në sfidën e mbrëmshme ndaj Fenerbahces, mirëpo një gjë e tillë si duket nuk do të ndodhë.

“Jo, jo”, deklaroi Mourinho rreth mundësisë së përfshirjes së 32-vjeçarit në skuadër.

“Jam unë ai që vendos dhe kam vendosur që jo. Ai është duke stërvitur me ekipin që tri ose katër ditë. Nuk është i gatshëm të luajë futboll në atë nivel, është herët për të”, shtoi portugezi. /Periskopi.com

A mund ta besoni se për çka i ka rënë pishman Mourinho?

Manchester United është i gatshëm të mbajë në skuadër mesfushorin Bastian Schweinsteiger.

Periskopi.com Sporti

The Sun shkruan se klubi nga Old Trafford është i gatshëm t’i ofrojë gjermanit një marrëveshje të re në muajin janar.

Tani, duket se Jose Mourinho është penduar për lënien jashtë skuadrës 32-vjeçarin dhe me gjasë tani do ta aktivizojë shpesh në lojë. /Periskopi.com

Mourinho tregon arsyejen për rikthimin e Schweinsteiger

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka vendosur që ta rikthejë Bastian Schweinsteiger në skuadrën e tij.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori gjerman ka filluar stërvitjet me ekipin, ndërsa Mourinho thotë se gjermani është opsion për mesfushën e tij.

”Schweinsteiger është rikthyer. Ne e kemi bërë këtë vendim të enjten e kaluar dhe e kemi informuar atë të premten e kaluar që ai të mund t’i fillojë stërivtjet të hënën”.

”Ne do të jemi më të përgaditur dhe me më shumë kondicion nëse vendimi i tij për të ardhmen është që të largohet nga klubi”.

”Në qoftë se kemi probleme në mesfushë, Schweini është opsion për ne. Ky vshtë një vendim që mund të jetë pozitiv për skuadrën”, u shpreh Mourinho. /Periskopi.com

Manchester United do të largojë yllin e skuadrës

Jose Mourinho do shesë yllin gjerman, Bastian Schweinsteiger, edhe pse e rikthej në ekipin e parë të Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Manchester United do të shesë gjermanin Bastian Schweinsteiger, edhe pse iu është lejuar përsëri të stërvisë me ekipin e parë.

32-vjeçari ishte bllokuar nga ekipi i parë me ardhjen e trajnerit portugez në krye të Manchester United, ku nuk  bëri pjesë në listën e lojtarëve të gatshëm për Premier Ligë.

Schweini është parë sot në stërvitjet e klubit anglez pas më shumë se tre muaj jashtë ekipit të parë. Mbetet të shihet se a do të veshë përsëri fanelën e ‘djajëve të kuqë’ apo do të shitet në janar. /Periskopi.com

 wrw

Kush iu gëzua rikthimit të Schweinsteiger në skuadrën e United?

Bllokimi i karrierës së Bastian Schweinsteiger në Manchester United ka përfunduar.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi Luke Shaw beson se kjo do të jetë një shtytje e madhe në skuadër. Gjermani u transferua në verën e kaluar nga Bayern Munich, ku e kërkoi trajneri i atëhershëm i United, Van Gaal.

32-vjeçari ishte larguar nga skuadra e parë me ardhjen e Jose Mourinhos si trajner i United, ndërsa ‘special one’ tani i ka rënë pishman për vendimin e mëhershëm.

Rikthimit të Schweinit i është gëzuar mjaft shumë bashkëlojtari Shaw.

“Është shumë mirë të shohësh atë përsëri”, tha Shaw.

“Ne e kemi pranuar si lajm kthimin e tij para disa ditëve, ai ka një ndikim shumë të madh në dhomën e zhveshjeve dhe po ashtu në fushë, veçanërisht për lojtarët e ri si unë” përfundoi mbrojtësi anglez. /Periskopi.com shaw

Kjo nuk pritej nga Mourinho

Jose Mourinho ka ndërruar mendim. Ai pritet ta përfshijë në skuadër mesfushorin Bastian Schweinsteiger.

Periskopi.com Sporti

Gjermani është lënë në shumë ndeshje i papërfshirë në grumbullimin e United.

Por, mediat angleze shkruajnë se trajneri portugez tashmë ka ndryshuar mendim, ku tani llogaritë në shërbimet e tij.

Mbetet të shihet nëse Schweini do të aktivizohet në ndeshjet e radhës te United. /Periskopi.com

Dënohet futbollisti i Manchester United

Problemet për mesfushorin e Manchester United, Bastian Schweinsteiger, nuk kanë të ndalur.

Periskopi.com Sporti

Gjermani së fundmi është gjobitur nga policia britanike, për shkak se kishte parkuar veturën gabimisht në një rrugë të Manchesterit.

Në momentin kur ai u gjobit, bashkë me të ishte edhe gruaja e tij, tenistja Ana Ivanovic. /Periskopi.com

Marseille e do Schweinsteiger

Periskopi.com Sporti

Klubi francez, Marseille është i interesuar të transferojë mesfushorin e Manchester United, Bastian Schweinsteiger.

Mediat e huaja raportojnë se francezët e dëshirojnë gjermanin në skuadër, i cili nuk duket se bën fare pjesë në planet e trajnerit Jose Mourinho. /Periskopi.com

United gaboi me Schweinsteiger

Periskopi.com Sporti

Legjenda e Manchester United, Gordon McQueen thotë se klubi nga Old Trafford gaboi kur transferoi Bastian Schweinsteiger nga Bayern Munich më 2015.

Gjermani po kalon nëpër një periudhë të vështirë te United, pasi nuk bën pjesë në planet e Jose Mourinho, dhe rrjedhimisht nuk është pjesë e formacionit bazë.

“Unë nuk mendoj se United ka nënshkruar me një lojtar të klasit botëror. Nëse ju shikoni në paraqitjet e tij gjatë dy sezoneve të mëparshme, ato nuk ishin mirë”, deklaroi Mc Queen.

“Unë e di se ai e fitoi Kupën e Botës me Gjermaninë në vitin 2014, por performancat e tij me klubin ishin kryesisht të varfëra”, shtoi ai. /Periskopi.com

United, klubi im i fundit në Evropë

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Manchester United, Bastian Schweinsteiger ka zbuluar se skuadra e tij aktuale do të jetë e fundit në Evropë, duke lënë të kuptohet se nuk do të luajë për ndonjë skuadër tjetër në kontinentin e vjetër.

“Manchester United do të jetë klubi im i fundit në Evropë”, ka shkruar gjermani në rrjetin social Twitter.

“Unë i respektoj klubet tjera, por Manchester United ishte i vemti klub i cili më bëri të largohesha nga Bayern Munich”.

“Dua të falënderoj tifozët për mbështetjen e mahnitshme që më kanë dhënë gjatë javëve të fundit”. /Periskopi.com

Schweinsteiger kushton vetëm 2 milionë

Periskopi.com Sporti

Duket e pabesueshme, por Manchester United kërkon vetëm 2 milionë funte për mesfushorin gjerman, Bastian Schweinsteiger, shkruan Bild.

Ish-ylli i Bayern Munich nuk bën pjesë në planet e trajnerit Jose Mourinho dhe si duket ai do të largohet nga Old Trafford brenda pak ditësh.

Për 32-vjeçarin interesohen Milano dhe Interi. /Periskopi.com

Schweinsteiger nuk largohet nga United

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Manchester United, Bastian Schweinsteiger pritet të qëndrojë në Old Trafford.

Daily Star raporton se gjermani do të vazhdojë të qëndrojë te gjigandi anglez, pavarësisht se nuk bën pjesë në planet e trajnerit Jose Mourinho. /Periskopi.com