Anëtari i kryesisë së LDK-së, Muhamet Hamiti ka dhënë kritika të forta për kryeministrin Kurti,…
02 Jun, 23:40
Lajme
Pas tensioneve të krijuara në veri të vendit me protestuesit serbë që nuk i lejuan…
02 Jun, 22:49
Lajme
Lajme
Eksperti i sigurisë, Adrian Shtuni në një lidhje live nga Uashingtoni për “Special Report”  tha…
02 Jun, 22:46
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, një populist me prirje gjithnjë e më autoritare, do të…
02 Jun, 23:36
Nikola Baldini i përmendur nga kryeministri i Kosovës si njëri ndër personat e përfshirë në…
02 Jun, 23:10
Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA), ka evidentuar disa parregullsi në Ministrinë e Shëndetësisë, sa i…
02 Jun, 22:39
Në mesin e tri kërkesave të shtruara nga udhëheqësit kryesorë evropianë është edhe ajo për…
02 Jun, 22:21
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që…
02 Jun, 22:05
Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim…
02 Jun, 21:56

Edon Zhegrova, futbollisti i Kombëtares së Kosovës është rikhyer nga lëndimi dhe është gati për…

02 Jun, 19:36

Sipas raportimeve të mediave, Bayern Munich ka hyrë në garë për transferimin e Granit Xhakës.…

02 Jun, 13:19

Një banderolë me mbishkrimin “Mitrovica është Shqipëri” është parë gjatë ndeshjes Tirana-Egnatia në stadiumin “Air…

01 Jun, 21:55

Tashmë dhe gjithçka është e konfirmuar, Leo Messi do ta luajë edhe ndeshjen e fundit…

01 Jun, 13:42

Opinione

Jeta prej shefi apo shefeje për ju mund të jetë një jetë për t’u ëndërruar, por edhe ata kanë sfidat e tyre. Ja disa prej tyre dhe çfarë ata nuk…
26 May, 7:54
Gjiganti i transmetimeve, Netflix, ka filluar të prezantojë masat për abonentët që ndajnë fjalëkalimet jashtë familjes. Netflix u ka dërguar email përdoruesve në të gjithë Shtetet e Bashkuara dhe Britanisë…
24 May, 10:58
Dubai është një magnet për të pasurit, të cilët shpesh kënaqen me blerjet ekstravagante ose “të çmendura” dhe këtë herë lajmi se një manjat pagoi 31 milionë euro për të…
23 May, 18:38
Showbiz
Ish banorja e Big Brother, shpallet “non grata” nga Rusia

Ish-banorja e Big Brother VIP, Jori Delli është goxha aktive në rrjetet sociale, ku numëron…

01 Jun, 22:51

Mozzik i dashuruar me këtë vend të botës

Reperi i njohur Mozzik, ka zgjedhur që këto ditë t’i japë vetes pak pushim. Ai…

01 Jun, 16:50

Bebe Rexha befason shqiptarët, vjen me këngë shqip

Këngëtarja shqiptare e njohur ndërkombtarisht, Bebe Rexha, ka bërë një befasi për të gjithë fansat…

01 Jun, 15:05

Këtë vit s’ka “Sunny Hill” në Prishtinë

Festivali “Sunny Hill” nuk do të mbahet sivjet në Prishtinë. Organizatorët kanë njoftuar se festivali…

31 May, 18:26

“Seriali ‘Rrushe’ ka qenë i titruar edhe gjatë transmetimit në Kosovë, është bërë në nderim të shurdhmemecëve”

Seriali “Rrushe” është kthyer në temën e ditës në thuajse të gjitha mediat shqiptare dhe…

25 May, 8:58

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër dhe qielli më i shndritshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina…

24 May, 22:04

Vdes legjenda e muzikës Tina Turner në moshën 83-vjeçare

Këngëtarja ikonë ka ndërruar jetë sot në shtëpinë e saj në Zvicër pas një sëmundjeje…

24 May, 21:00

Reagon aktori i “Rrushe” pas përkthimit në shqip nga “Top Channel”

Aktori i serialit “Rrushe”, Shkumbin Istrefi ka reaguar pasi ky serial u transmetua me titra…

24 May, 9:45

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Porsche me teknologji që u ndihmon shoferëve të mos kalojnë në dritën e kuqe të semaforit

Kalimi në semafor të kuq konsiderohet një shkelje e rëndë e trafikut dhe mund të…

Updated 4 weeks ago
SHBA do të ndalojnë mediat sociale për fëmijët nën 13 vjeç

Demokratët amerikanë dhe republikanët bien dakord për efektet negative të mediave sociale tek të miturit.…

07 May, 21:46
A ju dëgjon smartfoni juaj?

Nëse dikush përmend rastësisht në bisedat e tij se dëshiron të blejë makinë të re…

17 Apr, 9:38
Android 14 sjell performancë të përmirësuar të baterisë

Android është një sistem operativ celular, i cili është më i popullarizuari në botë për…

05 Apr, 13:43
10 punët që mund të zhduken nga inteligjenca artificiale

Revolucioni i punës i shekullit XXI përfshin integrimin e të ashtuquajturës Inteligjencë Artificiale (AI). Kjo…

31 Mar, 11:46
Shendet
Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën
27 May, 23:17
Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë…
Përfitimet shëndetësore nga pirja e çajit të xhenxhefilit
Çdo ndryshim i stinës mund të ndikojë në shëndetin tuaj dhe të çojë në dhimbje…
27 May, 21:49
Lajme
Pse ndodh ënjtja e këmbëve gjatë shtatzënisë?
Ënjtja e këmbëve është shumë e zakonshme tek gratë shtatzëna. Gjinekologët thonë se kjo është…
27 May, 20:20
Lajme
Ekspertët tregojnë disa mënyra për ta parandaluar dhimbjen e qafës
Disa dhimbje të qafës largohen vetvetiu brenda disa ditësh, por mund të ndodh që ajo…
20 May, 21:23
Lajme
Ekpertët: Dushi me ujë të nxehtë dëmton lëkurën dhe flokët
Shumë njerëz preferojnë që dushin ta bëjnë me ujë shumë të nxehtë, mirëpo, sipas ekspertëve…
20 May, 17:52
Lajme