Regjisori kosovar: Ta krahasosh Vjosa Osmanin me Merkel, si ta krahasosh Meden me Mozartin

Periskopi.com Lajme

Një zyrtar i Nismes për Kosovën, Ben Apolloni ka ironizuar fort me krahasimin e Vjosa Osmanit me kancelaren Angela Merkel.

Këtë krahasim e kanë bërë disa media dhe simpatizantë të Vjoses, nepër rrjeti sociale.

“Ta krahasosh Vjosa Osmanin me Angela Merkelin, eshte sikur ta krahasosh Albatrosin me Hermann Hessen, apo Meden me Mozartin. #Duajetenden por mos kap shume rend se ose keputesh ose dh… “, ka shkruar ai në Facebook.