Ky është personi që u gjet pa shenja jete në Pejë

Periskopi.com Lajme

Gjatë ditës së djeshme një person është gjetur pa shenja jete në Pejë.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person gjatë ditës së djeshme është gjetur pa shenja jete në Pejë dhe se dyshimet e para janë që ka bërë vetëvrasje.

“Në dhomën ku është gjetur i vdekur janë gjetur dhe janë konfiskuar: një pistoletë me 9 fishekë, një gëzhojë e fishekut, një predhë e fishekut si dhe një kuti në të cilën ka pasur 40 fishekë që i përkisnin armës në fjalë”, ka bërë të ditur policia.

Në anën tjetër, Indeksonline mëson se viktima është Dren Sahatqiu.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot në orën 16:00.