Emocionuese: Qytetarët presin Clintonin për ta përshëndetur

Periskopi.com Lajme

Qytetarë të shumtë kanë dalë rrugës që përshkon shehsin kryesor të Prishtinës. Ata presin ta përshëndesin ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe figura të tjera botërore që janë në vendin tonë.

Ndërkohë, Në sheshin kryesor të Prishtinës, ka nisur tubimi qendror për të shënuar Ditën e Çlirimit.

Në mesin e shumë mysafirëve, ka edhe politikanë nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria. Bill Clinton dhe Madeline Albright, kanë zhvilluar dje e sot takime me krerët e shtetit./Periskopi/