Brenda shtëpisë së Bill dhe Hillary Clinton (Foto)

Periskopi.com Lajme

20 vite më parë, Bill dhe Hillary Clinton u larguan nga Shtëpia e Bardhë por jo nga Washington- i.

Në fotot e realizuara për Architectural Digest shihen kënde të ndryshme të shtëpisë neo-xhorxhiane; përfshirë pishinat, serrat dhe oborret.

Bill dhe Hillary Clinton festojnë 45 vjetorin e martesës (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Bill dhe Hillary Clinton, sot shënojnë 45 vjetorin e martesës.

Ish çifti presidencial kanë postuar fotografi të tyre në Twitter dhe ja kanë kushtuar njëri tjetrit nga një fjali romantike.

Ish sekretarja amerikane e shtetit Hillary ka shkruar:

“44 vite më pas dhe ai është në formë ende” kurse bashkëshorti i saj Bill Clinton i cili edhe është një mik i madh i shqiptarëve ka shkruar “Dhe pas 44 viteve, unë të shikoj me lumturi ashtu sikur të shikoja atëhere”.