​Prizren, gjendet një person i vdekur në bodrum

Periskopi.com Lajme

Një person është gjetur pa shenja jete në bodrumin e shtëpisë së tij në Prizren.

Vëllai i personit të vdekur ka njoftuar Policinë e Kosovës lidhur me rastin.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe ekipi mjekësor, i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Rasti ka ndodhur dje në ora 15:45, thuhet në raportin e rregullt 24 orësh të Policisë së Kosovës.