Ja çka u gjet në çantën për të cilën u dha alarmi se mund të ishte bombë në Tiranë

Periskopi.com Lajme

Një çantë e dyshimtë e cila ishte braktisur afër sheshit “Skënderbej” në Tiranë, alarmoi për më shumë se një orë policinë e shtetit.

Me të marrë sinjalin policia rrethoi perimetrin në pritje të forcave xheniere në rrugën “Dedë Gjo Luli”

Rreth orës 12:50 u bë shpërthimi i kontrolluar dhe rezultoi se ishte alarm fals.

Çanta kishte pasur brenda vegla pune që i përkasin një elektriçisti.

“Pas mbritjes në vendngjarje të  ekspertëve antieksplozit, është bërë kontrolli i saj  ku rezultoi se brenda saj  nuk kishte lëndë eksplozive por sende  personale pune. Nga veprimet e para hetimore dyshohet  se kjo çantë është lënë gabimisht në rrugë. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes” informoi policia e Tiranës./oranews/