Ylli i Chelseas e pëson keq me topin, videoja gazmore shkon viral

Periskopi.com Sporti

Futbollistët të vetizoluar secili në mënyrë të vet po zgjedh se si t’i kalojnë këto ditë, dhe patjetër që nuk po mungojnë as ushtrimet.

Kështu lojari i Chelseas e ka pësur keq, Christian Pulisic, i cili teksa xhongulonte topin u rrëzua, video kjo e cila ka shkuar viral në internet.

 

Kujtojmë që Pulisc, u transferua nga Borusia Dortumund te klubi londinez për 70 milionë stërlina Videon sihni më poshtë. /Periskopi.com/

Pulisiq tregon çfarë i thanë bashkëlojtarët Abrahamit

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Chelseas, Christian Pulisiq, ka thënë se të gjithë bashkëlojtarët e kanë mbrojtur sulmuesin, Tammy Abraham.

21-vjeçari dështoi nga penalltia, gjë që bëri që Liverpooli të fitojë Superkupën e Evropës.

Amerikani tha se me kalimin e kohës ai do të ndjehet më  mirë.

“I thamë, janë penallti, dikush do të humbas gjuajtjen. Do t’i kaloj me kohën. Penalltitë janë të gjithmonë të vështira. Do t’ia dalë të vazhdojë përpara, ndeshjen tjetër do të shënojë gol dhe gjithçka do të harrohet. Jemi këtu për të”, deklaroi ai.

I pyetur si ndihet për lojën e tij, tha se ndihet shkëlqyeshëm.

“Ndihem shkëlqyeshëm. Është lehtë të luash me këta lojtarë. Do të bëjë me të mirën time. Dua t’iu ndihmoj në çdo lloj mënyre”, shtoi ai.