Kështu duket Shëngjini pas stuhisë dhe dallgëve të forta

Periskopi.com Lajme

Moti i lig me shi e stuhi ka bërë që vendet bregdetare në veri të Shqipërisë të vërshohen nga uji.

Këtë vit bregdeti shqiptar për të dytën herë po ballafaqohet nga moti i lig.

 

 

Para disa javësh stuhia goditi pjesë të ndryshme të veriut të Shqipërisë dhe Malit të Zi, teksa më të prekurat ishin Ulqini, Velipoja e Shëngjini/

Derisa edhe sot po e njëjta stuhi ka marrë këtë pjesë. Përmes kësaj videoje mund të shihni se si është katandisur plazhi i Shëngjinit.

https://www.facebook.com/MeteoBallkan/videos/2645077722178637/