Fansa se jo mahi – shikoni me çfarë entuziazmi pritet De Rossi në Argjentinë

Periskopi.com Sporti

Avioni i ‘Alitalias’, që kishte në bord Daniele De Rossin dhe bashkëshorten e tij, Sarah Felberbaum mbërriti në aeroportin e Ezezias në Buenos Aires pak para mesditës me orën evropiane.

Të shumtë ishin tifozët e Bocas, mes të cilëve edhe italiane, si dhe gazetarët që kishin dalë për ta pritur legjendën e Romës, nënshkrimi i të cilit ka rritur entuziazmin te skuadra argjentinase.

Në orën në vazhdim pritet dhe zyrtarizmi i marrëveshjes, me De Rossin që për herë të parë do të ndryshojë skuadër në karrierën e tij. /Periskopi.com/