Banjo të ftohta, terapi me avuj dhe buzëqeshje: Lojtarët anglezë mbushin bateritë para ndeshjes me Suedinë

Periskopi.com Botërori 2018

Fituesit e 1/8 final të Anglisë janë parë në dhomat e fitnesit dhe në pishina të ftohta para ndeshjes kryesore të çerekfinales kundër Suedisë.

Lojtarët të cilët do të mbahen në mend pas fitores kundër Kolumbisë në penallti janë duke nxehur muskujt të cilët do të përballen me një ekip që lojën e fokuson në taktikat fizike.

Pasi siguruan kalimn në fazën tjetër, lojtarët janë parë në një ambient duke buzëqeshur, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Heroi i Anglisë, Jordan Pickford ishte i buzëqeshur gjatë seancës së rikuperimit në hotelin e ekipit.

Pas sesioneve të fitnesit Gareth Southgate ka shikuar lojtarët si Eric Dyer, Jordan Henderson, Delle Ali dhe Harry Kane në pishinat e ftohta.

Danny Wellbeck, i cili nuk luajti të martën, ka qenë i përfshirë në terapitë me avuj./Periskopi/

Tottenham's Dele Alli and Harry Kane in an ice bath during the recovery session at the hotel

Jordan Henderson and Eric Dier take an ice bath during the recovery session on Wednesday

Henderson talks to Kieran Trippier in the pool during the session at their hotel in Repino

England striker Danny Welbeck reacts while standing in the cryotherapy chamber 

England's penalty-saving hero Jordan Pickford was all smiles during gym session at team hotel

England's last-16 winners took part in a gym recovery session on Wednesday afternoon

The England players looked to be in a buoyant mood as Raheem Sterling smiles in the gym

Pickford and Jesse Lingard react during the team recovery session at the ForRestMix Hotel

Manager Gareth Southgate talks to striker Harry Kane in the gym during the recovery session

Southgate guided England to their first-ever shootout win in World Cup history in Moscow

Marcus Rashford (left), who scored his penalty, was out for training with the other back-ups