Ylli i Manchester United i bie pishman që u transferua në Old Trafford

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Manchester United, Matteo Darmian ka lënë të kuptohet se do të rikthehet në Serie A, duke pranuar se atij i mungon Italia.

29-vjeçari kaloi tek ‘Djajtë e Kuq’ nga Torino në vitin 2015, por ka luftuar vazhdimisht për të treguar veten në Old Trafford, veçanërisht nën drejtimin e Jose Mourinhos.

Ai ka bërë vetëm tre paraqitje deri tani në Premier Ligë, kundrejt tetë sosh që pati sezonin e kaluar. Trajneri portugez preferon më shumë Antonio Valencian dhe Ashley Young, transmeton Periskopi.

Related image

Duke folur për Gazzetta dello Sport, Darmian tha: “Duhet ta them, me të vërtetë më mungon Serie A dhe Italia tani”.

”Unë e di se jam në një nga klubet më të mira në botë dhe jam krenar që jam në Manchester United, por më mungon Italia. E dua vendin tim”, u shpreh ai. /Periskopi

Dy klube italiane të interesuara për yllin e Manchester Unitedit

Periskopi.com Sporti

Te Manchester United largimet sapo kanë filluar.

Manchester United po punon, gjithashtu, për “pastrimin e dollapëve” nga lojtarët e panevojshëm, që nuk janë në planet e trajnerit Jose Mourinho.

Sipas “BBC”, tani është bërë fakt i kryer kthimi i Daley Blind tek Ajax. Për mbrojtësin 28-vjeçar hollandez, i cili arriti në “Old Trafford” në vitin 2014, “Djajtë e Kuq” do të mbledhin 20 milionë euro.

Drejt lamtumirës, gjithashtu, është Matteo Darmian. Ish-kapiteni i Torinos mund të kthehet në Itali, me Interin dhe Juventusin, që kanë mbetur në gjurmët e tij.

Të dyja klubet e Seria A do të dëshironin ta huazonin fillimisht Darmian, me të drejtën e blerjes, ndërsa Manchester United ka në plan vetëm shitjen e mbrojtësit, i cili nuk është më pjesë e planeve të José Mourinhos.