Ide për dekorimet e festave të fundvitit

Periskopi.com Zoya

Një nga mënyrat më të mira për t’i shijuar festat e fundvitit është që të dekoroni shtëpinë tuaj.

Por, në vend se të shpenzoni shumë para për të blerë dekorime të bukura, me ngjyra e plot magji, mund t’i bëni ato vetë.

Ju mjaftojnë disa gjëra të vogla në shtëpi, kjo video që e gjeni më poshtë dhe ja ku i keni – dekorime unike të krijuara nga duart tuaja, transmeton Klan Kosova.

Provoni ato dhe jemi të sigurt se do t’i shijoni për këto festa që sjellin magjinë në shtëpitë tona.

https://www.facebook.com/emgmakeiteasy/videos/1980609958858460/

 

Thaçi dekoron tre këngëtarë të njohur (Foto)

Periskopi.com Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një publikimi në rrjetin social “Facebook” ka bërë të ditur se ka dekoruar tre këngëtarë të njohur – raporton Periskopi.

Bëhet fjalë për Arif Vladin, Nikollë Nikprelajn dhe Përparim Tomçinin.

“Për kontributin e madh në muzikë dhe art, sot dekorova Arif Vladin, Nikollë Nikprelajn dhe Përparim Tomçinin. Këngët e tyre kanë qenë frymëzim dhe motivim për shumë gjenerata, që u angazhuan për liri, barazi dhe pavarësi. HTH”, ka shkruar Thaçi në Facebook./PERISKOPI