Aeroplani del nga pista, lëndohen rëndë disa udhëtarë

Periskopi.com Lajme

Një aeroplan me 39 udhëtarë mes të cilëve edhe shumë nxënës të shkollës së mesme, anëtarë të një ekipi të notit ka dalë nga pista derisa ka tentuar të ateroj në aeroportin e qytetit Unalaska, në Alaskë.

Tani për tani është e njohur se dy persona janë lënduar, por se personi zyrtarë i shkollës ka deklaruar se anëtarët e ekipit të notit janë mirë dhe se pas aksidentit kanë shkuar në piceri.

Hetimi rreth shkaqeve të aksidentit është në rrjedh e sipër.