Vjosa Osmani takim me zyrtarët kroatë, flasin për liberalizimin e vizave dhe dialogun Kosovë-Serbi

Periskopi.com Lajme

Drejtuesja e Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, Vjosa Osamni, ka takuar sot një delegacion të Ministrisë së Punëve të Jashtme kroate.

Në kuadër të këtij takimi ata kanë biseduar rreth procesit të zgjerimi të BE-së, me përfshirjen e Ballkanit Perëndimor, procesin e liberalizimi të vizave për Kosovën dhe për dialogun Kosovë-Serbi, shkruan Periskopi.

Këtë e bëri të ditur vet deputetja Osmani përmes një postimi në facebook.

“Sot në Kuvendin e Kosovës prita delegacionin nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kroacisë, udhëhequr nga Ndihmës Ministri për Punë të Jashtme dhe Çështje Evropiane, Miroslav Papa. Diskutuam rreth procesit të zgjerimit të BE-së, me përfshirjen e Ballkanit Perëndimor, procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën dhe për dialogun Kosovë-Serbi”, shkruan deputetja e LDK-së. /Periskopi