Ramush Haradinaj demanton Xhelal Sveçlen: Aplikuam si koalicion AAK-PSD

Periskopi.com Lajme

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj përmes një postimi në facebook ka njoftuar se kanë aplikuar për zgjedhje në KQZ, përcjellë Periskopi.

Ai demantoi anëtarin e VV-së, Xhelal Sveçlën i cili rreth një orë më parë kishte shkruar se AAK-ja dhe LDK-ja ishin duke u konsultuar për një koalicion parazgjedhor.

“Qytetarë të dashur,Sapo aplikuam për zgjedhje, si koalicion AAK-PSD, për jetësimin e 100% shtet. Na priftë e mbara!RH”, shkruan Haradinaj. /Periskopi