Grabitësit i gërmojnë varrin gangsterit të njohur me shpresën për të gjetur diamantët milionësh

Periskopi.com Lajme

Një objektiv i çuditshëm ka qenë cak i banditëve të cilët kanë gërmuar varrin e një bokseri i cili kishte pasur një jetë të egër banditeske.

William ‘Billy’ Isaac, nga Dentoni kishte vdekur në moshën 45-vjeçare në Irlandë, dhe trupi i tij ishte djegur në krematariumin në veri të Manchesterit.

Ai njoftohet se ka punuar për sindikatën e krimit të familjes Adams gjatë jetës së tij.

Isak u përball me disa gjyqe penale gjatë jetës së tij.

Por disa anëtarë të bandave të krimit dyshonin se në varrin e tij kishte vlera të mëdha të diamantit, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Kështu, ata ndërmorrën një aksion për të rihapur varrin e tij me shpresën për të gjetur luksin që ata e kërkonin me aq insistim.

Familja e të vdekurit pasiqë ka dëgjuar këtë rast, është shqetësuar shumë dhe ka kërcënuar autoritetet që nëse ata nuk e hetojnë rastin, do të merren ata përmes veprimeve që vetëm ata i dijnë./Periskopi/

A grave targeted by heartless thugs twice within a week belonged to a former professional boxer with a reputation as an underworld hardman. William 'Billy' Isaac, originally from Denton, died in Ireland aged 45 in 2013, and was buried at Blackley Cemetery in Manchester

A friend of former world champion Ricky Hatton and renowned Manchester boxing trainer Bob Shannon, Isaac had faced several criminal trials in his lifetime

Police investigating the latest incident at the cemetery on Victoria Avenue said his remains have now been exhumed and the whole burial plot has been secured. They said a motive was unclear, but stressed his family say he wasn't buried with any items of monetary value