E akuzoi shtetin për hajni, deputeti kroat nxirret me forcë nga Parlamenti (Video)

Periskopi.com Lajme

Deputeti i pavarur kroat Ivan Pernar, është nxjerrë me forcë nga Parlamenti gjatë seancës.

Ai është paraqitur me një bluzë që mbante një mbishkrim fyes për shtetin kroat të cilët e akuzon për hajni.

Pavarësisht kësaj kreu i legjislativit kroat nuk vendosi ta përjashtoi Pernarin.

“Unë kërkoj drejtësi, kërkoj sundimin e ligjit. Gjyqësori në vend është i korruptuar dhe nuk punon drejt” ka shpërthyer deputeti me tone të larta.

Më pas, kryetari i Parlamentit ka urdhëruar anëtarët e sigurisë që ta nxjerrin jashtë për shkak të toneve të larta dhe prishjes së rendit në Kuvend.

TRAŽIM PRAVDU I PRAVNU DRŽAVU!

Neka HDZ vrati 24 milijuna kuna koje su izvukli preko FIMI medije i ja ću u miru otići odavde.

Posted by Ivan Pernar on Wednesday, 23 October 2019