Na shkruani [email protected]

KATARI 2022

Sot bëhen 25 vjet qëkur Ushtria Çlirimtare e Kosovës (UÇK) doli në skenë për herë…
28 Nov, 10:46
Lajme
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë homazhe te varri i komandantit legjendar të UÇK-së,…
28 Nov, 9:35
Lajme
Lajme
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, uron Shqipërinë me rastin e 110 vjetorit të pavarësisë…
28 Nov, 10:21
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi në një intervistë për Ekonomia Online ka…
28 Nov, 9:12
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar 110-vjetorin e Ditës së Flamurit. Rama, përmes një…
28 Nov, 8:52
Flamuri shqiptar që valvitet në qiellin blu, është “doodle” i motorit gjigant të kërkimit Google…
28 Nov, 8:22
Më 28 nëntor të vitit 1997 u shënua dalja e parë në skenë e Ushtrisë…
28 Nov, 8:15
Komandanti legjendar Adem Jashari sot po të ishte gjallë do t’i bënte 67 vjet. Ai…
28 Nov, 8:04
16-vjeçari vdiq në rrethana të paqarta në Junik. Afishet i vendosën gjithandej në fshatin Studenicë…
28 Nov, 7:51

Kush do të fitojë në këtë ndeshje do të shkojë në shtëpi kurse fituesi do…

28 Nov, 10:54

Të shtunën, Lionel Messi arriti të mposht Meksikën me magjinë e tij dhe t’u sjellë…

28 Nov, 9:20

Spanja dhe Gjermania kanë barazuar 1:1 në ndeshjen derbi në Kupën e Botës. Përkundër golave…

27 Nov, 21:58

Vjen goli i dytë në takimin ndërmjet Gjermanisë dhe Spanjës, duel ky në kuadër të…

27 Nov, 21:43

Opinione

Thashethemet e fundit flasin për një rikthim të raportit me ish-in e tij të famshëm, Kendall Jenner. Kjo e fundit përflitet gjithashtu të jetë ndarë nga i dashuri i saj…
28 Nov, 11:26
Dashi Sot do dini si t’i bëni të tjerët të ndihen mirë pranë jush dhe kjo do ua mbushë edhe ju shpirtin me gëzim. Nëse keni një lidhje do përkujdeseni…
28 Nov, 11:21
Na ndajnë vetëm disa ditë nga dimri dhe surpriza të shumta na presin. Sipas astrologëve, kjo stinë do të ketë shumë ndryshime për disa nga shenjat e Horoskopit. Edhe pse…
28 Nov, 11:15
How to clear the air in the most polluted cities on Earth
Sponsored
Showbiz
Prej tash, Rita Ora në pulla postare të Kosovës

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare…

26 Nov, 14:28

Bastiset shtëpia e Vali Corleones

Krimet Ekonomike kanë zbarkuar mëngjesin e sotëm në Gjilan. Një operacion i udhëhequr nga drejtoria…

24 Nov, 10:58

Grishaj : Hipokrizi, Qendra e Filmit nuk më mbështeti, fiton para nga filmi im

“Kam aplikuar tre herë te qendra e filmit, jam person ‘non-grata’, hipokrizi që ata fitojnë…

19 Nov, 23:53

Këngëtari Don Xhoni dënohet për armëmbajtje pa leje

Pas pranimit të fajësisë, reperi Xhonatan Isufi, i njohur me nofkën Don Xhoni, është dënuar…

18 Nov, 16:01

Dua Lipa do të performojë në Tiranë më 28 nëntor

Dua Lipa do të performojë në Tiranë më 28 nëntor si pjesë e turit të…

15 Nov, 16:51

Rita Ora ka disa këshilla si të qëndroni në formë të mirë fizike

Nëse jeni një nga 16 milionë ndjekësit e Rita Orës në Instagram, atëherë e dini…

15 Nov, 13:34

Modelja shqiptare: Harxhoj 5 mijë euro në muaj, njëri ma ofroi gjithë pasurinë e tij për një natë me mua

Modelja Erjola Doçi, ka thënë gjatë një interviste se harxhon 5 mijë euro në muaj.…

14 Nov, 11:42

Pse na emocionojnë kaq shumë këngët kur familjarët e dëshmorëve iu këndojnë atyre?  

Në fundjavë, u publikua një këngë nga djemtë e dëshmorit hero Beqir Gashi. Këngën e…

14 Nov, 11:07

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Jeep kërkon ndihmë nga njerëzit për ta emëruar makinën Wagoneer S

Jeep ka rrugës një Wagoneer elektrik. Kompania e prezantoi modelin dhe disa të tjerë në…

Updated 4 days ago
Çfarë ndryshon në profilet e Facebook nga 1 dhjetori?!

Facebook po heq disa fusha që përmbajnë informacione të profilit, duke përfshirë pikëpamjet fetare dhe…

22 Nov, 23:58
Elon Musk me sondazh për kthimin e Trumpit në Twitter

Pronari i ri i Twitter, Elon Musk, ka nisur një sondazh për platformën duke kërkuar…

19 Nov, 9:52
WhatsApp vjen me risi

Një veçori WhatsApp po vjen që do t’i lejojë përdoruesit të përdorin të njëjtin numër…

19 Nov, 9:11
Twitter mbyll zyrat deri të hënën, punëtorët njoftohen me një mesazh

Twitter u ka thënë punonjësve se ndërtesat e zyrave të kompanisë do të mbyllen përkohësisht,…

18 Nov, 9:29
Shendet
Çfarë ndodh në trup kur ndaloni duhanin?
Updated 16 hours ago
Lënia e duhanit mund të jetë një sfidë e vërtetë, por njerëzit që kanë këtë…
Kush rrezikohet më shumë nga mungesa e Vitaminës D
Një nga aspektet më të rëndësishme të një jete të shëndetshme është marrja e sasive…
24 Nov, 8:01
Lajme
Pse ndiheni më të lodhur në dimër dhe si mund ta përballoni atë
Drita e ditës ndryshon dhe po ashtu edhe temperatura. Trupi fillon të përshtatet dhe ora…
21 Nov, 7:02
Lajme
Dëgjoni një zhurmë papritur në vesh, ja sëmundja që rrezikoni të keni
Tringëllimat, fishkëllimat apo kumbimi në vesh shkaktohen nga një sëmundje e njohur si Tinitus.Kjo sëmundje…
19 Nov, 21:41
Lajme
Çka ndodh pas vdekjes? Flasin mjekët: Ja çfarë kanë treguar pacientët e rikthyer në jetë
Të gjithë kemi pyetur veten se çfarë ndjesie përjetohet ndërsa ngadalë ‘rrëshqasim’ nga jeta në…
16 Nov, 16:36
Lajme