Driton Kuka i inspiruar nga fjalimi i fuqishëm nga Jakup Krasniqi në Hagë: Në mendjen time po jehojnë fuqishëm ato fjalë

Periskopi.com Sporti

Jakup Krasniqi ditën e djeshme dha një fjalim të fuqishëm nga Gjykata Speciale në Hagë, ku po gjykohet për krime fantome gjatë kohës së luftës në Kosovë.

Ish-kryeparlamentari kosovar foli me emocion të jashtëzakonshëm, teksa në një moment edhe u përlot gjatë fjalimit nga karriga e të akuzuarit, shkruan Periskopi.

Dhe ky fjalim, njejtë si te gjithë populli shqiptar, ka mbetur në mendjen e trajnerit më të suksesshëm kosovar të të gjitha kohëve, Driton Kuka.

Me anë të një postimi në Facebook sot, ai potencon se është zgjuar i fuqishëm duke mbajtur në mendje fjalët e Krasniqit.

Shikoni më poshtë postimin e tij. /Periskopi.com/