Man United përgatitë ofertë 90 milionëshe për emrin befasues, nuk është Jadon Sancho

Periskopi.com Sporti

Dominic Calvert-Lewin është lojtari i momentit tek Everton, që prej ardhjes së Anccellotit në krye të klubi ai ka shkëlqyer.

Manchester United duket se do të jetë shumë aktive në këto ditë të fundit të merkatos, ku po kërkon të përforcohet.

Në krye të kërkesave të tyre mediat britanike bëjnë me dije se është Jadon Sanchio dhe Calvert-Lewin.

23-vjeçari ka shënuar para disa ditësh 3 golëshin e parë në karrierë. Deri më tani ai ka shënuar vetëm 28 gola në 117 ndeshje në Premier League, por shumica e golave kanë ardhur nga janari dhe deri më tani.

Vlera e Calvert Lewin besohet të jetë mbi 90 milionë euro.