Shikoni ‘dështimet’ taktike për ta ndalur Messin

Periskopi.com Sporti

Lionel Messi konsiderohet nga shumëkush lojtari më i mirë në histori të futbollit.

Driblimet, veprimet e tij, golat, e kanë bërë atë të pandalshëm.

Madje, ka pasur raste kur ekipe dhe lojatarë të caktuar kanë ushtruar e përdorur taktika të ndryshme për ta ndalur argjentinasin.

Videoja e më poshtme ua dëshmon këtë: