Adelina Ismaili po sjell duet me artistin e njohur

Periskopi.com Showbiz

Aelina Ismaili ka zbuluar befasinë e radhës.

Adelina Ismaili ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, përmes së cilës zbuloi se me kë po sjell duet.

Ajo bëri të ditur se për projektin e ri muzikor ka bashkëpunuar me Skerdi Agon dhe kënga publikohet shumë shpejt.

Mbetet të shihet se çfarë kanë përgatitur kësaj radhe këta dy emra të njohur të estradës.

 

View this post on Instagram

 

Coming soon… @skerdiago

A post shared by Adelina Ismaili (@adelinaofficiel) on

Dua Lipa planifikon duet me këtë këngëtare të famshme

Periskopi.com Showbiz

Dua Lipa është përfolur se po bashkëpunon me Miley Cyrus në një single të ri, pasi kënga e saj me Ariana Grande nuk u publikua kurrë.

Dua Lipa së fundmi publikoi singlein e saj të ri, ‘Don’t Start Now’, por duket se edhe muzika më e re nga ajo mund të ishte në rrugë të mbarë.

Lideri i skemës One One Kiss ’u përfol se po bashkëpunonte me Miley Cyrus në një këngë të quajtur ‘Coldblood’.

E ftuar tek “Capital Breakfast”me Roman Kemp e pyeti Dua për mundësinë e një kënge me yllin e Hannah Montana , për të cilën ajo tha: “Potencialisht.

Kjo vjen pasi ajo u tha se kishte regjistruar një këngë me Ariana Grande për kolona zanore origjinale të Charlie’s Angels . Për shkak të kohës, kënga nuk u publikua, dhe përkundrazi iu dha Normani dhe Nicki Minaj.

“Unë jam një tifoz i madh i saj, dhe ajo është kaq bukur. Ne po mendojmë të bëjmë diçka së bashku në të ardhmen e afërt, por ne po flasim për të,” tha Dua Lipa.

“Kënga që ne dhe Ariana bërëm së bashku ishte fillimisht për rekordin e saj. Koha nuk ka punuar me të vërtetë për asnjërin prej nesh,” vazhdoi ajo.

Dua Lipa gjithashtu është e vendosur të performojë këngën e saj të re nëMTV EMA të këtij viti, krahas Mabel, Niall Horan dhe Halsey.

 

 

Genc Prelvukaj paralajmëron duet me këngëtaren nga Shqipëria (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Genc Prelvukaj ka konfirmuar se gjatë javës së ardhshme publikohet bashkëpunimi i radhës.

Genc Prelvukaj ka njoftuar fansat e tij përmes një postimi në Instagram se të martën më 25 qershor do të publikohet dueti me Aurela Gaçen, shkruan lajmi.net.

Në postimin e bërë këngëtari i bashkangjiti edhe shkrimin: “Te Marten ora 14:00

Furnizohuni me uje mire se nji zjarr i madh po vjen mos thoni qe sju thashë, “Adrenaline” ne bashkepunim me Aurela Gaçen. Kujdes !!! Kjo kange i then xhamat po nuk patet kujdes me nivelin e zanit”.

Si duket Genci po e gjen veten më mirë në bashkëpunime pasi javë më parë ai lansoi edhe duetin ‘Orhidea’ me artistin Essto.

Mësohet data e publikimit të duetit të Noizyt me Snik (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Noizy po sjell projekt të ri muzikor.

Noizy përmes rrjeteve sociale, ditë më parë ka bërë të ditur se po sjell këngë të re, shkruan lajmi.net.

Këtë projekt, reperi shqiptar do ta sjell në duet me reperin Snik, ndërsa kënga mban titullin “New Benz”.

Ky projekt do të lansohet më 21 qershor, ndërsa mbetet të shihet nëse do të jetë në mesin e këngëve hit që janë publikuar gjatë kësaj kohe.

Për ndryshe, “Sekret i bukur” titullohet kënga e fundit nga Noizy.

 

View this post on Instagram

 

21/Qershor – 21/June – 21/Ιουνιου. Enough said •NewBenz•

A post shared by NOIZY OTR (@noizy) on