Choupo-Moting i pandalshën në debutim: Dy gola dhe nxorri një penallti, shënimi që sapo e bëri është absolutisht brilant

Periskopi.com Sporti

Choupo-Moting po tregon formë të jashtëzakonshme, teksa Bayerni është duke mposhtur Durenin 3-0, në kuadër të Kupës gjermane sonte.

Pasi shënoi golin e parë dhe nxorri penalltinë për të dytin, ai ka realizuar edhe golin e dytë personal dhe të tretin për bavarezët në minutën e 75-të, shkruan Periskopi.

Dhe e ka bërë me stil duke qëlluar cakun nga distanca me një goditje brilante.

Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/

Rezervistët e Bayern Munichuut shënojnë gol të lehtë kundër amatorëve në Kupë

Periskopi.com Sporti

Bayern Munichu ka kaluar në epërsi kundër skuadrës amatore, Duren.

Bavarezët kaluan në epërsi në minutën e 24-t përmes një goli që u shënua nga Choupo-Moting.

Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/

 

Leon Dajaku në bankën rezervë për Bayernin kundër Durenit, këto janë 11-shet startuese

Periskopi.com Sporti

Futbolli i ligave dhe kupave ku garojnë ekipet po rikthehet.

Bayern Munich sonte zbret në fushë në kuadër të Kupës së Gjermanisë, për t’u takuar me Duren.

Ndeshja mes Duren dhe Bayern Munich fillon nga ora 20:45.

Në bankinë për Bayern Munich është edhe sulmuesi nga Kosova, Leon Dajaku.

Formacionet zyrtare:

Duren:

Bayern Munich: