Dy të plagosurit vazhdojnë të jenë në gjendje të rëndë

Periskopi.com Lajme

Shefi i Klinikës Intenzive, Shaqir Uka, ka thënë se dy nga të përfshirët në plagosjen me armë ditën e djeshme në “Mati 1”, janë shtrirë në QKUK.

Sipas Ukës gjendja e tyre është e rëndë, njëri nga plagosurit ka plagë në kokë e tjetri në gjoks.

Priten edhe rezultatet tjera nga analizat dhe tretmani i tyre do të vazhdojë, gjendja e tyre do të përcillet vazhdimisht.

Të shtëna me armë në Elbasan, dy të plagosur

Periskopi.com Lajme

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pas pallatit të sportit në Elbasan.

Nga informacionet paraprake mësohet se janë dy të plagosur, shkruan TCh, transmeton Klan Kosova.