Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez (Foto)

Periskopi.com Sporti

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy.

Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor të vitit 2025, transmeton Gazeta Express.

Kjo është blerja e tretë e Real Madridit pas Luka Jovicit dhe Eden Hazardit.