Çani rikthehet në Kombëtaren Shqiptare

Dëmtimi i Armando Sadikut dhe Rei Manajt ka shtyrë Gianni de Biasin të rikthejë në skuadër sulmuesin Edgar Çani.

Periskopi.com Sporti

Kjo është zgjedhja e fundit që trajneri i Kuqezinjve ka bërë 48 para sfidave ndaj Lihtenshtajnit dhe Spanjës të cilat zhvillohet në këtë javë.

Ky vendim i trajnerit italian vjen edhe pas refuzimit që Shkëlzen Gashi i bëri kombëtares ditë më parë.

Çani ka qenë pikërisht zbulim i De Biasit në pankinën kuqezi, ku për herë të parë kishte debutuar më 29 shurt 2012 në ndaj Gjeorgjisë, ku kishte shënuar edhe gol. /Periskopi.com