Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare me gjest bujar, gatuan ushqim për spitalin në Francë

Periskopi.com Sporti

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare Edvin Murati i cili ka luajtuar edhe në Francë për disa vite me skuadrën kryeqytetase Paris Saint Germain, është përfshirë në nismat humanitare në Francë.

Ai së bashku me Alain Roche, ish-futbollist dhe Nikola Karabatiq, lojtar i skuadrës së hendbollit të PSG, kanë vendosur të ndihmojnë personelin e restorantit “L’Osteria”, në Francë, për të përgatitur dhe shpërndarë ushqime në spitalin e qytetit. Ky gjest është vlerësuar nga të gjithë dhe kanë marrë falënderime të shumta.

Murati ka luajtur edhe me ekipet Panserraikos FC dhe Iraklis F.C. në Greqi si dhe në  Gjermani. Ai është vlerësuar nga Presidenti me titullin “Mjeshtër i Madh”.