Tjetër rast pozitiv te Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut, para ndeshjes me Kosovën

Periskopi.com Sporti

Edhe një lojtarë pozitiv me koronavirus tek Maqedonia e Veriut, kundërshtari i Kosovës në takimin gjysmëfinale të Nations League.

Fjala është për mesfushorin e Napolit, Elif Elmas i cili në testimin e sotëm ka rezultuar pozitiv me Covid 19.

Insporti gjatë ditës ka raportuar se të gjithë lojtarët e Napolit, përfshirë edhe kapitenin e Kosovës, Amir Rrahmani janë testuar për koronavirus pasi Piotor Zilenski kishte rezultuar pozitiv.

Napoli ready to punish Elmas for speaking to the media | Goal.com

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi italian i cili më herët kishte konfirmuar se Rrahmani dhe lojtarët e tjerë ishin testuar negativ për Covid 19.

21 vjeçari Elmas është njëri nga lojtarët kryesor të Maqedonisë së Veriut, ku ka 20 paraqitje dhe 4 gola për skuadrën e Igor Angelovskit.

Kujtojmë që Kosova luan ndeshjen historike ndaj Maqedonisë së Veriut javën tjetër në Shkup, takim ky i vlefshëm për kualifikim në Kampionatin Evropian të vitin 2021.