Si ndikon dredhëza për sëmundjet e zemrës

Periskopi.com Shëndeti

Dredhëzat janë një ushqim shumë i shëndetshëm dhe përdorimi i tyre mund të ndihmojë në humbjen e peshës dhe në përgjithësi kanë ndikim pozitiv në trupin tuaj.

Kësaj radhe do të ndajmë me ju rolin e dredhëzës si një mbrojtëse e zemrës së njeriut, përcjell KosovaPress.

Dredhëzat mund të ndihmojnë apo në rastin më të mirë edhe shërojnë problemet me zemrën. Shkencëtarët kanë konfirmuar se konsumimi i rregullt i tyre zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër.

Hani dredhëza jo më pak se tri herë në ditë. Do të ju shërbejë si një ilaç natyral dhe do ju mbrojë enët e gjakut.