Kur kthehen fansat nëpër stadiumet e Superligës? Erol Salihu zbulon zhvillimin e fundit

Periskopi.com Sporti

Superliga e Kosovës në futboll nisi këtë fundjavë, ku u zhvilluan katër ndeshje tejet interesante, megjithatë Liga e Parë dhe ligat tjera ende nuk kanë filluar.

Sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu ka deklaruar se ky divizion mund të nis që në mesjavën e ardhshme.

Tutje, ai tha se po presin vendimin formal nga ana e Qeverisë së Kosovës.

“Provimin e kemi dhënë, me Ligën e Parë mendojmë të nisin në mesjavë, pastaj të nisin edhe ligat tjera”, ka thënë Salihu në “Kanal10”.

“Besojmë se edhe shkollat e futbollit do të nisin përgatitjet, por një vendim na nevojitet formalisht nga Qeveria e Kosovës. Kjo xhiro ishte vetëm test”, deklaroi ai.

I pyetur se kur mund të rikthehen tifozët në tribuna, Salihu tha:

“Do të udhëtojmë në Budapest për një takim në UEFA në mesjavën e ardhshme, në lidhje me lejimin e tifozëve në tribuna, por gjithçka do të varet nga situata epidemiologjike në vend”.

“Sharmi i futbollit janë tifozët, shpresoj që sa më shpejt të bëhet ndonjë zgjidhje”, përfundoi