Eskobari i Ballkanit – Klement Balili, tregon pse u dorëzua (Video)

Periskopi.com Lajme

I njohur si “Eskobari i Ballkanit”, Klement Bilali për herë të parë ka rrëfyer arsyet që e çuan atë të dorëzohej pas 2 vitesh e gjysmë në arrati.

Në “Report Tv”, ai ka thënë se nuk kishte besim te drejtësia shqiptare.

Ai tha se u arratis deri në përmbylljen e dosjes hetimore në ngarkim të tij, kohë të cilën ai nuk ka preferuar ta kalojë në qeli, por në fshehtësi dhe duke i shpëtuar disa operacioneve të policisë, ndër ta edhe të forcave RENEA.

“Pas shpalljes në kërkim për disa akuza, që nga ai moment u fsheha. U fsheha se nuk kishte prova. Drejtësia nuk kishte dokumentet e duhura për mua. Nga ai moment mora një njoftim se ka ardhur dokumentacioni për gjykuar se çështja ime i kalon drejtësisë shqiptare. Nga ky moment unë jam i gatshëm të përgjigjem” – thotë Balili.