Fitorja e Prishtinës për pak të shndërrohej në tragjedi, ‘Adem Jasharin’ e kaplon flaka (Video)

Periskopi.com Sporti

Pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Evropës ndërmjet Prishtinës dhe Europa FC, një pjesë të çatisë së stadiumit ‘Adem Jashari’ e ka kapluar zjarri.

Në fakt, një nga reflektorët e stadiumit është djegur dhe flaka ka filluar të përhapet. Megjithatë, reagimi i shpejtë i punonjësve ka bërë që zjarri të lokalizohet dhe të mos marrë përmasa më të mëdha.

Kujtojmë se të martën Drita në po këtë stadium do ta luajë duelin e raundit të parë të Ligës së Kampionëve ndaj Malmos prej orës 20:45.

Zjarr ne stadium on Vidnews.