Gjesti seksist po i kushton klubit nga Koreja, ja sa para duhen paguar kukullat

Periskopi.com Sporti

Për shkak të masave kundër koronavirusit, tifozët sipas të gjitha gjasave nuk do të jenë në stadium deri në vitin e ardhshëm.

Duket se mungësën për këtë më së shumëti po e vërejnë klubi nga Koreja e Jugut, Fc Seul, pasi ata kanë përdorur kukulla që fryhen në vend të spektatorëve dhe, kjo i ka kushtuar klubit 80 mijë dollarë.

Many sports teams filling seats with mannequins these days. FC Seoul used sex dolls.

Kukullat me fanella ishin të vendosura në shkallët e stadiumit që i referoheshin një prodhuesi të sex toy.

Një gjest të tillë e ka kritikuar ashpër Liga Koreane, duke akuzuar klubin se ka turpëruar thellësisht tifozët. /Periskopi.com