Vërtetohet shkaku i vdekjes së biznesmenit kosovar, Fehmi Gashi

Periskopi.com Lajme

Para një jave ka ndërruar jetë një nga biznesmenët më të njohur kosovar, pronari i dyqaneve të tekstilit “Chalie”, Fehmi Gashi.

Vdekja e tij e hershme ka prekur jo vetëm familjarët dhe miqtë e tij, por edhe tërë opinionin.

 

 

42 vjeçari njihej si person i shoqërueshëm dhe human, derisa ai u gjet pa shenja jete në banesën e tij në Prishtinë.

Indeksonline posedon edhe çertifikatën e vdekjes së Gashit të lëshuar nga Instituti i Mjekësisë Ligjore.

Sipas këtij dokumenti, shkak i vdekjes së të ndjerit ishte “gjakderdhja e dyanshme në tru”.