Arbenita ndan momente intime nga shtrati me Feron

Periskopi.com Showbiz

Arbenita më në fund i është kthyer të dashurit.

Arbenita Ismajli para pak ditëve konfirmoi se është kthyer tek i dashuri i saj, pas disa muajve të izoluar në shtete të ndryshme, shkruan lajmi.net.

Orë më parë ajo ka ndarë një postim në Instagram ku shihet në shtrat me të dashurin e saj të cilin shihet duke e ledhatuar.

Ka pasur spekulime të shumta për ndarjen e tyre gjatë muajve të fundit, por si shihet edhe në postimin e bërë çifti po shijon në maksimum romancën.

Fero paralajmëron bashkëpunim me motrat Mustafa

Periskopi.com Showbiz

Reperi i njohur, Fero shpesh herë dinë si t’i tejkaloj pritshmërit e adhuruesve.

Teksa ka treguar se po punon për projekte të reja muzikore, Fero nuk ka lënë pa provokuar me postimin e radhës në Instagram.

Ai së fundi ka publikuar një fotografi të këngëtareve të mirënjohura të muzikës popullore, Motrat Mustafa duke thënë se do të sjell një bashkëpunim me to.

“Met 10 e qes bashkëpunimin e ri me Motrat Mustafa. Kemi ngrit Flamurin permi Shpijeeeee”, ka shkruar Fero në postim.

Se çfarë fshihet pas kësaj mbetet të shihet në ditët në vazhdim./Indeksonline/

Fero flet për herë të parë rreth largimit nga On Records: Jam pishman tërë jetën…

Periskopi.com Showbiz

Fero ka folur për herë të parë rreth largimit nga “On Records”.

Fero ishte mysafir në emisionin festiv të “Mirage”, ku rrëfeu shumëçka për të.

Ai foli për herë të parë rreth largimit nga “On Records”, ku tregoi edhe se si erdhi deri tek ky vendim.

Po ashtu, reperi tregoi edhe planet për këngët e reja dhe foli për lidhjen me modelen Arbenita Ismajli.

Ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm ku gjendet intervista e plotë e Feros dhe mësoni se çfarë tha ai.

Publikohet një pjesë e këngës së re të Feros

Periskopi.com Showbiz

Feronit Shabani i njohur me emrin artistik si Fero, e ka publikuar një pjesë të vogël të këngës më të re “Habibi”.

Ai këtë e ka bërë përmes rrjetit social Instagram, ku numëron mijëra ndjekës, transmeton Gazeta Sinjali.

“Te enjten 19 dhjetor ora 23:59 del muzika e re (HABIBI) ne te gjitha platformat digjitale”, ka shkruar ai në mbishkrimin e videos së publikuar.

Kujtojmë se “Mama” është projekti i fundit muzikor i artistit. Kënga është publikuar më29 nëntor dhe deri më tani numëron mbi 924 mijë klikime në YouTube.

 

View this post on Instagram

 

Te Enjten 19 dhjetor ora 23:59 del muzika e re (HABIBI) ne te gjitha platformat digjitale . 🥰🔥🔥🔥🔥🥰

A post shared by FERO (@ferofera) on

Fero publikon foton: Qe me kë e kam tradhtuar Arbenitën

Periskopi.com Showbiz

Fero ka shpërndarë një foto në Instagramin e tij me një përshkrim interesant “Qe me kon e kom Tradhtu Arbeniten”.

E gjithë kjo pas spekulimeve të shumta në mediat rozë për ndarjen e tyre, e kjo foto ka ngjallur akoma më shumë dilema se nëse ata janë bashkë akoma, apo janë ndarë.

Foto që ka shpërndarë reperi nuk ka të bëjë aspak me tradhti, duket të jetë foto nga video e tij e radhës që do të publikohet me 20 dhjetor.

 

Ja kush është Lila, personi që dyshohet se mbrëmë i gjuajti me armë truprojat e Feros në Gjilan

Periskopi.com Showbiz

Mbrëmjen e kaluar është raportuar për të shtëna me armë në Gjilan, saktësisht në lagjen Dardania 1.

Këto të shtëna me armë ndodhën pikërisht para një palestre në këtë lagje.

Por burime të Insajderi mësojnë se është pikërisht i ashtuquajturi Lila natën e 18 nëntori ka shtënë me armë zjarri pranë fitnesit ‘Parajsa’.

Lila dyshohet të ketë shtënë në drejtim të Shqiprim dhe Shpresim Xheladinit, dy vëllezër të cilët ndryshe njihen si mbrojtja e afërt e reperit Fero.

Këta dy të fundit janë edhe sigurim në disa kafiteri në Gjilan.

Sipas të njëjtave burime thuhet se ky rast nuk është kriminal, por ka ndodhur për motive të ulëta dhe shumë banale.

Shaban Azizi, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit ka thënë për Gazetën Insajderi se lidhur me këtë rast janë arrestuar gjashtë persona dhe janë konfiskuar tri revole.

“Janë arrestuar gjashtë persona, të cilët janë në ndalim dhe i kemi konfiskuar tri pistoleta dhe rasti ka mbetur vetëm të procedohet në prokurori dhe pastaj tek ne që të përfundohet”, ka thënë Azizi për Insajderin.

Por kush është Lila?

Lila i cili po dyshohet se ka shtënë mbi dy të lartpërmendurit është nipi i Feriz Qerimit i njohur me nofkën “Feriz Llovca”, i dënuar së paku me pesë vite burgim për rrëmbim të dëshmitarëve, armëmbajtje pa leje dhe organizim kriminal, derisa është vrarë në vitin 2009.

Feriz Qerimi (Llovca) i përket grupit të Shefqet Musliut, një ish-komandant në Ushtrinë Çlirimtare të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit (UÇPMB).

Derisa prokuroria në vitin 2003 kishte ngritur aktakuzë kundër Shefqet Musliut, Besim Tahirit, Jeton Arifit dhe Feriz Qerimit-Llovcës, për veprat penale rrëmbim i dëshmitarëve, tentim detyrimi, armëmbajtje pa leje dhe organizim kriminal.

Por “Llovca” ishte vrarë më 3 dhjetor, dhjetë vite më parë te Palestra e Sporteve “Bashkim Selishta” në Gjilan në rrethana ende të panjohura.

Ndonëse “Llovca” ishte dënuar për raste kriminale, për të parin e Gjilanit, Lutfi Haziri, ai ishte hero, me ç’rast Haziri kishte organizuar komemoracion për të.

 

 

Fero i përlotur jep përgjigjen e prerë për ndarjen me Arbenitën

Periskopi.com Showbiz

Fero është përgjigjur publikisht rreth pyetjes se a është ndarë nga e dashura.

Fero është emër shumë i komentuar në mediet rozë, sidomos për lidhjen me Arbenita Ismajlin, shkruan lajmi.net.

Javët e fundit kanë qarkulluar thashetheme se dyshja i kanë ndarë rrugët, por duket se kjo nuk është e vërtetë.

Reperi së fundi iu përgjigj publikisht pyetjeve të fansave në rrjete sociale, të cilët e pyesnin për çkado që ishin kureshtar.

Një prej tyre i shkruan “Sakt a bon me dit a je nda prej bashkshortes”, ndërsa përgjigja e reperit ishte “Pooo”.

Bazuar në ’emojit’ që ia shtoi kësaj fjalë, lë të kuptohet se ata nuk janë ndarë.

Pasi u nda nga Arbenita, Fero publikon video me një vajzë tjetër

Periskopi.com Showbiz

Fero është parë pran një vajze dhe ajo nuk është Arbenita.

Fero dhe Arbenita edhe pse i dhanë fund lidhje së tyre disa mujore, mediat rozë vazhdojnë të shkruajnë për dyshen, kjo ngase edhe postimeve me ‘vegë’ që artistët bëjnë.

Reperi ka habitur të gjithë së fundmi, ai paska harruar shpejt dashurinë që pat për modelen shqiptare, pasi ka publikuar një video pranë një tjetër vajze dhe videon e hodhi në Instagram.

Por siç duket Fero nuk dëshiron të jetë krye temë sërish e mediave për jetën e tij private kjo pasi ai nuk ka zbuluar identitetin e femrës së shfaqur pranë tij.

 

Çfarë po ndodh me lidhjen e Feros dhe Arbenitës?

Periskopi.com Showbiz

Arbenita ka habitur të gjithë me veprimin e bërë.

Fero dhe Arbenita Ismajli janë përfolur prej kohësh se kanë marrë vendimin për t’u ndarë, shkruan lajmi.net.

Çifti hoqi të gjitha fotografitë nga rrjetet sociale dhe nuk e ndjekin më njëri-tjetrin në Instagram.

Fero dhe Arbenita në fakt nuk janë ndarë dhe me sa duket kanë qenë gjithë kohës bashkë.

Të paktën kështu na bën të besojmë modelja shqiptare.

E cila sot gjatë ditës ka publikuar në Instastory, këngën e re të Feros ‘Jom rrit’.

Kjo foto e tregon të vërtetën se a janë ndarë Fero dhe Arbenita

Periskopi.com Showbiz

Arbenita ka befasuar të gjithë me një postim në Instagram.

Në medie qarkulluan thashetheme se Arbenita dhe Fero janë ndarë, por kjo po del të mos jetë e vërtetë.

Modelja së fundi përmes një postimi, ka përkrahur Feron për projektin e ri muzikor, të cilin e ka publikuar në orët e para të ditës së sotme.Për ndryshe, ajo së fundi kishte udhëtuar në Berlin, ku reperi është zhvendosur për të jetuar.

Nga e gjithë kjo kuptohet se dyshja nuk janë ndarë, por romancën e tyre po tentojnë ta shijojnë jashtë vëmendjes së medieve.

Për ndryshe, Fero publikoi këngën “Jom rrit” si projektin e tij të parë pas daljes nga “On Records”.

“U rrit” Fero u bë ‘Mozzik’, sjell këngën e parë pas daljes nga On Records

Periskopi.com Showbiz

Fero a publikuar me videoklip projektin e tij të parë pas daljes nga labeli që i solli famën.

Reperi Fero ka publikuar këngën e tij më të re, “Jom rrit”.

Ai i ka realizuar edhe videoklip projektit të parë si artist i pavarur dhe këngës së parë jashtë On Records, përcjellë Express.

Për të realizuar këtë këngë, Fero ka qëndruar në Gjermani, ku ka punuar me producentë të njohur.

Ai duket se po ndjek rrugën e Mozzik, duke vazhduar karrierën në muzikën gjermane dhe duke bashkëpunuar me artistë të industrisë muzikore gjermane.

Reperi ka lajmëruar se prej tani do të vazhdojë të punojë në Berlin për projektet e radhës, ndërsa bashkë me Avni Halimin kanë vendosur të formojnë #EkipinFero.

Fero bën shaka me Butën

Periskopi.com Showbiz

Buta është bërë objekt talljeje për Feron.

Fero dhe Buta janë nga dy artistët më të pëlqyer në estradë, por dyshja nuk gëzojnë raporte të mira mes vete, shkruan lajmi.net.

Madje dy reperët shpeshherë kanë thumbuar njëri tjetrin në intervista apo emisione me ‘freestyle’ dedikuar njëri tjetrit.

Një gjë të tillë e ka bërë tani Fero, ai publikoi një video në Instastory ku shihet duke u tallur me Butën më një ‘freestyle’ të publikuar kohë më parë nga ai dhe Ledri.

Fero largohet nga Kosova, shkon në Gjermani

Periskopi.com Showbiz

Reperi i njohur shqiptar, Fero, javë më parë bëri të ditur se u largua nga label-i “ON Records”, pas përfundimit të kontratës me këtë kompani.

Ai ka publikuar një fotografi në rrjetin social Instagram, përmes së cilës ka njoftuar fansat se është zhvendosur në Berlin, nga ku edhe ka themeluar label-in e tij të ri.

“Prej sot e tutje do jetoj dhe veproj në Berlin, sot nënshkrujta kontratë me Avni Halimin, dhe prej sot e tutje ekipi ynë thirret Skuadra Fero”, ka shkruar reperi nga Gjilani në Instagram.

Nga sot e tutje, duket se Kosova nuk është më destinacion vendbanimi i përhershëm për reperin.

Kështu dukej Fero para se të bëhej i famshëm

Periskopi.com Showbiz

Sot e njohim si reper, por të gjithë jemi kureshtarë të dimë si dukej Fero vite më parë.

Fero ka hapur arkivat e fotografive, duke u kthyer prapa në kohë dhe solli fotografi nga fëmijëria, shkruan lajmi.net.

Reperi e postoi një imazh nga koha kur ishte fëmijë dhe ishte goxha e vështirë të dallohej se është ai.

“Kthim në kohë”, ka shkruar ai sipër fotografisë.

Për ndryshe, Fero ka pak kohë që ka përfunduar kontratën me “On Records” dhe ka paralajmëruar projekte të reja muzikore.

Ai është shumë i përfolur edhe për jetën private, sidomos për lidhjen me Arbenita Ismajlin.

E bëri të famshëm, tani plas sherri – Fero e Met Elshani problem mes vete

Periskopi.com Showbiz

Rep artisti i njohur, Feronit Shabani, i njohur si Fero, para një kohe ka bërë të ditur se ai është larguar nga kompania “On Records”, nga e cila ka shkëputur kontratën disa vjeçare.

Këtë ai e kishte bërë të ditur përmes një statusi në faqen e tij zyrtare, Instagram.

“Fansa , Dashamir , Miq te dashur dua te ju lajmroj qe nga sot kemi perfunduar kontraten me kompanin “On Records” ku jemi nda miqsisht me nje marveshje te re ku une do te vazhdoj si nje Artist i pamvarur . Por dhe On Records ka te drejten te rezervoj data per mua . Faleminderoj Fansat per supportin dhe nje ashtu Kompanin per punen e pa lodhshme”, ishin fjalët e Feros.

Mirëpo, siç duket po ndodh diçka mes tyre, sepse tashmë ata nuk ndjekin njëri-tjetrin mes tyre.

Teksa Met Elshani, ish menaxheri i Feros, mbrëmë ka bërë një postim duke iu drejtuar atyre që menaxhojnë artistët e ri, ku sipas tij disa prej tyre po i marrin në qafë këta të rinj, të cilët po rebelohen edhe ndaj familjarëve.

Arbenita ekspozon asetet, ka probleme me reçipetat

Periskopi.com Showbiz

Arbenita Ismajli ka publikuar një moment të sikletshëm në Instagram.

Muajt e fundit emri i Arbenita Ismajlit ka qenë nga më të lakuarit kjo për shkak lidhjes së saj me Feron por edhe për postimet provokuese që është duke bërë, shkruan lajmi.net.

Modelja së bashku me të dashurin e saj janë duke shijuar disa ditë pushimi prej nga po ndajnë imazhe të ndryshme, së fundmi ajo publikoi një moment të sikletshëm ku shohim se bukuroshja nuk po mund të rehatohet me gjoksin e madh.

Me imazhet që po publikojnë Arbenita dhe Fero po tregojnë edhe një herë se nuk kanë ndërmend ndarjen dhe janë duke shijuar në maksimum lidhjen e tyre.

Pasi braktisi On Records, Fero bën hapin e radhës

Periskopi.com Showbiz

Ditë më parë, Fero njoftoi fansat se ka përfunduar kontratën me labelin “On Records”, në të cilin ishte që prej kur filloi të merrej me këtë profesion.

Menjëherë pas daljes nga kjo kompani, reperi ka hapur kanal të ri zyrtar në YouTube dhe paralajmëroi dy këngë të reja.

“Kanali jem i ri zyrtar ne Youtube Channel , e keni linkun nbio qe ju dergon direkt e nchannel boni sa ma shum subscribes se 2  jon tu ardh”, ka shkruar ai.

Për ndryshe, projekti i fundit muzikor nga Fero është “Ride or Die”, në klipin e të cilit ishte edhe e dashura e tij, Arbenita Ismajli.

 

Fero lë ‘On Records’ për të shkuar drejt ‘Babastars’?

Periskopi.com Showbiz

Ditën e sotme, reperi i njohur Fero bëri publik lajmin që nuk është më pjesë e ‘On Records’ duke hyrë në listën e gjatë të daljeve nga kjo kompani të emrave që morën famën pikërisht përmes këtij menaxhmenti.

Gjithçka dukej të jetë bërë në mënyrë paqësore ndryshe prej kolegëve të tij, Mozzik dhe Getinjo të cilët ndarjen artistike po e ndjekin me avokatë sepse siç pretendon menaxhmenti është bërë me mos-respektim të termave të kontratës.

Mes tjerash, në postimin e bërë, reperi theksoi faktin se do të vazhdojë rrugëtimin si artist i pavarur.

Por, a janë planet e reperit vërtetë të tilla?

Sipas burimeve ai pas pak muajsh potencialisht mund të jetë prurja e re e grupit ‘Babastars’.

‘Fero ka tash e një kohë që nuk e fsheh dëshirën që të jetë në ‘Babastars’. Ai ka raport tejet të mirë me Getin dhe për këtë arsye, kalimi në ‘BS’ nuk do të ishte çudi tashmë kur nuk e lidh asnjë obligim ligjor me kompaninë në të cilën ishte deri sot. Gjatë gjithë kësaj kohe është punuar edhe në projekte të përbashkëta.’ – thekson ky burim.

Prive.al ka kontaktuar edhe me menaxherin e ‘Babastars’, Dekorim Sahiti i cili me përgjigjen e tij vetëm se shtoi më shumë dyshimet për një kalim të tillë meqenëse mundësinë e la të hapur.

‘Ne kemi marrëdhënie shumë të mira por deri tash sa i përket kësaj pjese ne nuk kemi pasë kurrë asnjë diskutim. Mirëpo për të ardhmen, nuk dihet asgjë. Ka mundësi të bëhet’ – u shpreh Sahiti.

Një lëvizje e tillë e kalimit të Feros në ‘Babastars’ pa dyshim që do t’i shërbente mjaft shumë edhe grupit i cili po përjeton një periudhë të komplikuar nga daljet e disa prej figurave historike dhe mungesës së risive. Një artist i ri si Fero do të ishte pikërisht ajo që duhej! Aktualisht na mbetet vetëm të presim nëse kjo lëvizje do të konkretizohet

E dashura e Feros shfaqet seksi në bikini (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Arbenita Ismajli, e dashura e këngëtarit të njohur Fero, është e njohur për format e saja perfekte.

Ajo në një fotografi të postuar në llogarinë e saj në rrjetin e saj social në Instagram, shihet e veshur në bikini të zeza, teksa pëlqime janë me mijëra.

Arbenita Ismajli ka mbi 350 mijë ndjekës në Instagram, me të cilët i ndan edhe fotografitë e saj.

Ajo me profesion është modele, ndërsa tash e një kohë është në lidhje me reperin Fero, i cili e bëri atë pjesë të një videoklipi të tij.

View this post on Instagram

Dream a little dream of me ?

A post shared by Arbenita Ismajli (@arbenitalsmajli) on

Ja pse përfundoi miqësia në mes Rinës dhe Feros

Periskopi.com Showbiz

Dikur ishin miq të ngushtë që bashkë sillnin edhe duete mirëpo duket se me kohën që kalon dhe famën që rritet, raportet mes Feros dhe Rinës kanë ndryshuar.

Dyshja duket t’i kenë dhënë fund miqësisë së tyre dhe aktualisht i vetmi detaj që i bashkon është obligimi që kanë për koncerte nën menaxhmentin e përbashkët.

Dyshimet nisën nga fansat së fundmi të cilët vërejtën se përfundimisht artistët nuk e ndjekin njëri-tjetrin në rrjete sociale. Por cila është kronologjia e hatërmbetjeve dhe pakënaqësive mes dyshes?

Rina dhe Fero kanë pasur pakënaqësi vitin e fundit në vazhdimësi, sidomos nga tendenca për protagonizëm dhe për përvetësimin e punëve.

Reperja kishte mbetur tejet e hatëruar nga një paraqitje e Feros në një emision vitin e kaluar mirëpo me intervenimin e menaxhmentit e tejkaluan mospajtimin.’

E qershia mbi tortë që i ka dhënë goditjen e fundit raportit të dyshes duket të ketë qenë veprimi i Feros i cili promovoi Taynën e Melindën dhe vendosi të ndjekë të parën në Instagram për ca ditë deri kur artistja më e kërkuar e momentit nuk ia ktheu veprimin me të njejtën monedhë.

‘Ky veprim i Feros ka përshkallëzuar hatërmbetjet dhe nga ai moment artistët nuk flasin me njëri-tjetrin. Rina nuk e tejkalon pabesinë që iu bë nga ish-shoku i cili vendosi të tentojë të afrohet me rivalet e saj. Bashkë u duhet të paraqiten në koncerte por vetëm kaq. Paraqitjet e përbashkëta publike janë vetëm për të mos ndikuar në datat e caktuara paraprakisht për performanca’.