Këta janë lojtarët e nominuar për “Lojtari i vitit” nga FIFA

Periskopi.com Sporti

FIFA ka publikuar listën e ngushtë të lojtarëve të nominuar për çmimin si më i miri i vitit.

Ceremonia do të mbahet nga mesi i muajit dhjetor ndërkohë favorit shihet sulmuesi polak i Bayern Munich, Robert Lewandowski.

Në listë janë nominuar edhe Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Mohamed Salah, Sadio Mane, Virgil Van Dijk, Kevin De Bruyne, Thiago Alcantara, Neymar dhe Kylian Mbappe.

Image