Aktorja e “Game of Throne”, refuzon rolin në “Fifty Shades of Grey”

Periskopi.com Showbiz

Emilia Clarke fitoi zemrat e miliona audiencave anembanë botës me rolin e saj të jashtëzakonshëm në “Game of the Throne”.

Suksesi i madh ka sjellë çmime të shumta dhe komente pozitive për audiencat dhe punonjësit e filmit, duke i hapur kështu përgjithmonë dyert e Hollywoodit.

Megjithatë, pak dihet se Clarke kishte marrë një ofertë që e kishte refuzuar katër vjet më parë.

Ishte “Fifty Shades of Grey”, që u shpall si një film që do të zhvendosë kufijtë e seksualitetit në kinemanë botërore. Megjithatë, Emilia shumë lehtë e hodhi poshtë rolin, i cili habiti miqtë dhe bashkëpunëtorët e saj.

“Herën e fundit isha lakuriq para kamerave, në “Game of the Throne” shumë vite më parë, dhe kjo është ende pyetja kryesore që ma bëjnë  vetëm për shkak se jam një femër. Është shumë irrituese dhe jam ngopur me të, pasi e kam bërë për shkak të karakterit Daenerys që kam interpretuar dhe jo që njerëzit të shikojnë gjoksin tim “, tha aktorja.

Ajo pranoi se zhveshja para kamerave për shumëkënd është thjesht një paraqitje, por me kalimin e kohës ajo u bë shumë e pakëndshme për shkak të numrit të madh të anëtarëve të ekipit, të cilët vazhdimisht “qarkullojnë” në vendngjarje.

Kur është fjala për seksualitetin, ajo nuk donte që trupi femëror të bëhej thjesht një objekt, por duke vendosur të refuzonte një rol të ftuar, synonte të mbronte veten dhe intimitetin e saj.