Tërmet shkatërrimtar në Filipine: Të paktën 7 të vdekur deri tash

Periskopi.com Lajme

Të paktën 7 persona kanë humbur jetën  dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur,  si pasojë e një tërmeti i cili goditi jugun e shtetit Filipine, thonë zyrtarët.

Në mesin e viktimave është një djalë 7-vjeçar dhe babai I tij 44 vjeçar, i cili vdiq pasi goditjeve që pësuan nga një gur, raporton Reuters.

Tërmeti me magnitudë 6.6 goditi ishullin Mindanao, transmeton Periskopi.

Autoritetet kanë paralajmëruar se numri i vdekjeve mund të rritet më tej në ditët në vazhdim.