Florim Zendeli mposht kundërshtarin serb në MMA

Periskopi.com Sporti

Në Kërçovë të Maqedonisë është duke u zhvilluar gara e sporteve luftarake “Super Pro Fight Night – Uskana2”.

Në këtë garë janë duke marrë pjesë atletë të sporteve ushtarake nga vende të ndryshme të Ballkanit.

Sonte (27 korrik) është përballur shqiptari nga Maqedonia, Florim Zendeli, me kundërshtarin serb, Aleksandër Veliçkoviq.

Zendeli doli fitues në këtë ndeshje dhe iu falënderua të gjithë atyre që i dhanë përkrahje.

Më poshtë mund ta lexoni falënderimin e tij në Facebook.