Mënyra e përçudshme e stërvitjeve të Floyd Mayweather: ‘Stërvitem në 4 të mëngjesit, vrapoj me Timberland e xhinse’

Periskopi.com Sporti

Floyd Mayweather njihet për rregullat e tij, disa mbase të çuditshme, duke adoptuar një stil unik të stërvitjeve në orët e para të mëngjesit, transmeton Periskopi.

Mayweather beson se kjo i dha një avantazh psikologjik ndaj rivalëve të tij – ata flinin ndërsa ai stërvitej.

 The American chops down logs of trees with an axe

Në një dokumentar të NBC-së të vitit 2005, xhaxhai dhe ish- trajneri Roger tha: “Ai është një frikacak për t’u stërvitur. Kudo që  të jetë në një restorant, një klub nate – ai do të ngrihet dhe do të fillojë të vrapojë.”

Mayweather stërvitej deri në orën 4.00 të mëngjesit dhe nuk do të zgjohej deri në orën 02:30 pasditen e ardhshme.

 The boxer trains in an empty gym in the early hours of the morning

“Unë qëndroj vonë dhe vrapoj me Timberland, me xhinse në, T-shirt, çdo gjë që kam marrë, do të vrapoj”.

 Zab Judah says Mayweather runs up to ten miles

Metodat stërvitore të Mayëeather ishin dokumentuar në seritë e Luftës Paraparake të HBO-së 24/7 dhe Shoëtime ‘All Access’, e cila u dha fansave një pamje brenda në kampin e boksierit. /Periskopi.com/