Forcat e policisë tërhiqen nga Teatri Kombëtar, disa artistë ende të ngujuar brenda

Periskopi.com Lajme

Orët e gjata por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen.

Nuk dihet nëse kjo do të jetë momentale apo ndonjë taktikë për të larguar kështu edhe protestuesit që qëndrojnë tek Teatri që prej mëngjesit të sotëm për të mos lejuar prishjen e tij.

Disa artistë madje janë ngujuar brenda godinës./tch/