Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Liverpooli luajnë për një vend në çerekfinale të FA Cup

Periskopi.com Sporti

Chelsea dhe Liverpooli zhvillojnë derbin e kësaj faze në kuadër të raundit të pestë të Kupës FA.

Skuadra fituese e ndeshjes që zhvillohet në Stamford Bridge do të kualifikohet në çerekfinale në FA Cup.

Trajnerët Frank Lampard dhe Jurgen Klopp i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë përballje.

Formacioni startues i Chelseat: Arrizabalaga, Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Alonso, Gilmour, Kovacic, Barkley, Willian, Pedro, Giroud.

Formacioni startues i Liverpoolit: Adrian, Williams, Van Dijk, Gomez, Robertson, Fabinho, Lallana, Jones, Minamino, Mane, Origi.

Formacionet zyrtare: Francë – Shqipëri

Periskopi.com Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Francë – Shqipëri.

Shqipëria luan testin e saj më të vështirë në kualifikimet e Euro 2020, në udhëtimin në Francë.

Në këtë ndeshje, favoriti absolut konsiderohet kampionia e botës, e cila ka edhe ndihmën e publikut.

Më poshtë i keni formacionet zyrtare të skuadrave.

Ndeshja fillon në ora 20:45.

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Milan

Periskopi.com Sporti

Real Madrid do të presë Milanin në ‘Santiago Bernabeu’, për të zhvilluar ndeshjen e vlefshme për trofeun që mban emrin e legjendës së ‘Los Blancos’, Santiago Bernabeu.

Përballja mes Real Madridit dhe Milanit fillon nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare: